środa, 5 lutego 2014

Wybór izolacji.Grubość warstwy i współczynnik przewodności cieplnej.

 Podstawowym czynnikiem, którym kierujemy się przy wyborze izolacji, są jego właściwości izolacyjne. Na rynku jest wiele różnego typu materiałów, a najczęściej porównywanymi są wełna mineralna i pianka poliuretanowa.
Współczynnik przewodności cieplnej.
 Termoizolacyjność materialu w liczbach wyrażona jest przez współczynnik przewodności ciepła. Im niższa wartość współczynnika tym mniejsze utraty ciepła. W przypadku wełny wynosi on (w zależności od składu materiału) 0,031-0,045[W/(m K)], a w przypadku pianki otwartokomórkowej 0,032-0,044[W/(m K)] (piana Sealection Agribalance 0,032 W/m K Piana Sealection 500 0,037 W/m K)
Grubość izolacji.
 Po wybraniu materiału pojawia się dość dość poważny problem: grubość izolacji. Jak porównać grubość obu materiałów?Generalnie nie powinno się porównywać tych metod ponieważ z czystego wzoru na U i R wynika że piany potrzeba tyle co wełny... Uważamy, że to kompletna bzdura mająca swoje zastosowanie tylko na wykładach za biurkiem. Prawdziwym wyznacznikiem dobrej izolacji jest oczywiście jej lambda ale w połączeniu ze szczelnością, stabilnością wymiarową w czasie użytkowania, prawidłowością jej położenia oraz wyeliminowaniem mostków termicznych. To właśnie te kryteria spełnia Piana Sealection 500 dając nam skuteczną i trwałą izolację. Dodatkowo nadmienimy iż przy wykonaniu testu szczelności piana Sealection 500 jest 30-to krotnie lepsza od tradycyjnej izolacji, o zaletach piany można pisać i pisać...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz