środa, 16 października 2013

Ocieplenie ścian metodą natryskową

Ocieplanie ścian metodą natryskową jest możliwe tylko w przypadku zastosowania elewacji z szalówki, blachy lub paneli (sidingu). Rodzaj zastosowanej piany jest uzależniony od materiału konstrukcyjnego budynku oraz wybranej formy elewacji (drewno, blacha). Metoda lekka-mokra nie nadaje się do stosowania.

Jak wygląda praktyczne wykonanie izolacji natryskowej pianą?

W przypadku gdy dom jest drewniany zastosować można tylko pianę otwartokomórkową, montaż szalówki przebiega analogicznie jak przy wełnie, czyli nabijamy listwy prowadzące o odpowiedniej grubości do których zostanie zamocowana szalówka. Aby zniwelować mostki termiczne można zastosować ruszt w formie kratownicy, aby wypełnić dokładnie wszystkie miejsca.

W przypadku domów murowanych można zastosować piany zamkniętokomórkowe o dowolnej grubości. Jednak wtedy należy przygotować pręty (kotwy) do zamontowania paneli lub blachy. W tym celu można zastosować plastikowe kotwy z metalowym prętem, które są mniejszym mostkiem termicznym. Istnieje też możliwość zastosowania profili "zetowych" do których montujemy blachę lub inna formę elewacji. Mostek termiczny w tym przypadku jest nieunikniony, lecz jest znikomy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz