piątek, 28 lutego 2014

Co się dzieje z drewnem po latach? Czy pod pianą nie zgnije, zbutwieje, sparcieje... ???

 Właśnie dlatego w latach 80-tych została wymyślona piana Sealection 500 - nowa generacja pian do izolacji poddaszy oraz konstrukcji drewnianych, wymyślona przez firmę Demilec USA. 
 Piana OTWARTOKOMÓROWA rozwiązała problem z wilgocią w drewnie. Piany Sealection nie kumulują wilgoci, lecz pozwalają na jej transfer skutecznie ją odprowadzając. W przypadku uszkodzenia dachu piana również namoknie w miejscu przecieku dachu. Ale co istotne - pozostawiona do wyschnięcia po kilkudziesięciu godzinach jest taka sama jak w dniu jej aplikacji.
 Przy tradycyjnych metodach występuje zjawisko zwane punktem rosy którego nie da się wyeliminować ze względu na brak technicznej możliwości uzyskania szcelnej izolacji. Wilgoć która kumuluje się w materiale izolacyjnym negatywnie wpływa na konstrukcje drewniane. W przypadku piany Sealection przy zastosowaniu 12cm grubości izolacji ten problem nie występuje. Punkt rosy jest wyeliminowany ponieważ nie ma ruchu powietrza w przegrodzie, zachowując jednocześnie zjawisko oddychania izolacji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz